Centrum Terapeutyczne Max Hemp
ul. Borowska 242
50-558 Wrocław

Zapraszamy
od poniedziałku do piątku
w godz. 9-17

MaxHemp-Divider-Green-110

Skuteczna waporyzacja – jak to robić?

MaxHemp_Divider_Dots

WAPORYZACJA – JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ?

Metoda przygotowania waporyzatora zależna jest od konkretnego modelu, dlatego zawsze należy postępować zgodnie z instrukcją danego urządzenia. Śmiało jednak można podać pewien podstawowy schemat postępowania.  

Waporyzacja po raz pierwszy

(1) Przygotuj waporyzator – zapoznaj się z instrukcją, naładuj go (jeśli jest przenośny) lub podłącz do prądu (jeśli jest stacjonarny), oczyść go alkoholem izopropylowym z pozostałości technicznych po produkcji (np. smary, opiłki metalu). Następnie dobrze jest wykonać proces tzw. przepalenia, który polega na ustawieniu maksymalnej temperatury waporyzatora i uruchomienie go na czas pełnego cyklu z pustą komorą (tzn. bez umieszczenia w niej suszu). Przepalenie pozwoli na usunięcie ostatnich pozostałości po produkcji urządzenia oraz na odparowanie resztek alkoholu, który był użyty do pierwszego czyszczenia. Po przepaleniu wyłącz urządzenie i pozwól, aby się schłodziło.

(2) Przygotuj susz:

a. Odmierz właściwą porcję suszu (zazwyczaj ½ łyżeczki = 0,1g)

b. Rozdrobnij susz używając w tym celu młynka do mielenia suszu (tzw. grinder) lub w palcach. Pamiętaj, że w przypadku większości urządzeń, im drobniejszy susz, tym lepszy i równiejszy przebieg procesu odparowywania. Szczegółowe wytyczne dotyczące przygotowania optymalnej grubości mielonego suszu dla Twojego urządzenia będą zawarte w instrukcji.

(3) Umieść susz w komorze.

(4) Uruchom waporyzator i ustaw pożądaną temperaturę.

(5) Zaciągnij się powoli i głęboko. Nie bądź zdziwiony, jeśli nie wypuścisz z ust gęstej chmury – waporyzacja znacząco różni się od klasycznego palenia, a wdychane opary nie przypominają chmury dymu powstałego z palenia.

(6)  Po zakończeniu sesji wyłącz urządzenie. Odstępy między kolejnymi zaciągnięciami powinny wynosić ok. 5 minut – czas ten może ulec zmianie wraz z Twoim doświadczeniem; po pierwszych próbach dowiesz się, jak reaguje Twój organizm i ile zaciągnięć pozwala Ci na osiągnięcie pożądanego efektu terapeutycznego.

(7)  Wyczyść urządzenie według instrukcji.  

Chcesz spróbować waporyzacji? Umów się na bezpłatną konsultację w Punkcie Informacji Konopnej.

Jeśli Twój lekarz zalecił Ci stosowanie suszu konopi indyjskich, wykupiłeś lek w aptece, kupiłeś waporyzator, a dalej nie wiesz, jak się zabrać do jego użytkowania – skorzystaj z bezpłatnego spotkania w ramach Punktu Informacji Konopnej. Doświadczeni praktycy terapii opartej o kannabinoidy spotkają się z Tobą, aby nauczyć Cię waporyzacji w praktyce.

Dopiero rozważasz zakup waporyzatora? Nie wiesz, czy to dla Ciebie dobre? Obawiasz się, że to zabyt skomplikowane lub nie wiesz od czego zacząć? Spotkajmy się!

MaxHemp_Divider_Dots
Translate »