Skip to content

Centrum Terapeutyczne Max Hemp
ul. Borowska 242
50-558 Wrocław

Zapraszamy
od poniedziałku do piątku
w godz. 9-17

Medyczna marihuana w teorii i praktyce – kwartalnik

Medyczna marihuana w teorii i praktyce – kwartalnik

Słowo od redaktor naczelnej

Szanowni Państwo!

Z radością przedstawiam Państwu pierwszy numer czasopisma, którego projekt kiełkował w mojej głowie od dawna. Z wielu źródeł przez ostatnie lata otrzymywałam informacje, które potwierdzały to, co sama zauważałam – że temat medycznej marihuany, a właściwie konopi używanych do celów leczniczych i profilaktyki zdrowia, obrósł zastraszającą ilością mitów, a także, że brakuje w Polsce rzetelnego, wiarygodnego źródła informacji, które mogą być pomocne nie tylko dla samych pacjentów i ich opiekunów, ale także dla lekarzy i środowisk medycznych. 

Dotychczas za źródło faktów w zakresie konopi uznawałam (nie tylko ja) informacje przekazywane w czasie konferencji organizowanych przez fundację Krok Po Kroku z Oławy, na których prelegenci-praktycy z różnych stron świata dzielili się zdobytą przez siebie, swoich pacjentów oraz grupy badawcze wiedzą. Te wydarzenia, które odbywają się w naszym kraju nieprzerwanie od 2015 roku, mają ogromną wartość edukacyjną, są źródłem licznych inspiracji medycznych i dowodem na to, że nieprawdą jest slogan, którym często posługują się przeciwni konopiom decydenci: nie ma badań. 

Otóż badania są i można z nich korzystać. Niestety nie są obecne w kanonie akademickim, a często nawet nie są tłumaczone na język polski, ale warto o nich wiedzieć i do nich sięgać. Wspomniana konferencja znana jest pod nazwą Międzynarodowa konferencja „Konopie w teorii i praktyce”, a od kilku edycji jako „Medyczna marihuana w teorii i praktyce”. To właśnie na cześć tego wyjątkowego (na skalę naszego kraju) wydarzenia został nazwany periodyk, który dziś oddaję w Państwa ręce. 

Kwartalnik „Medyczna marihuana w teorii i praktyce” ma być swoistym przedłużeniem misji, jaką do kilku lat realizuje fundacja Krok Po Kroku. Ma dostarczać merytorycznych informacji i służyć dla dobra tych, którzy o konopiach wykorzystywanych do celów medycznych pragną wiedzieć jak najwięcej. Znajdą w nim Państwo dużo inspirujących treści: komentarze krytyczne czołowych polskich aktywistów na rzecz uregulowania statusu konopi w Polsce, opracowania badań naukowych, doświadczenia lekarzy-praktyków, treści poradnikowe, a także to, co przeciwnicy wykorzystaniu kannabinoidów w medycynie uznają za mało istotne, a co tak naprawdę stanowi największą wartość: opisy przypadków tzw. kazuistycznych, czyli świadectwa pacjentów lub opiekunów, którzy chcą dzielić się z Państwem swoimi doświadczeniami. 

Wszelkie artykuły zawarte w niniejszym czasopiśmie zostały stworzone nieodpłatnie, a zysk ze sprzedaży kwartalnika będzie przekazywany na rzecz Fundacji Krok Po Kroku, bo wierzę, że w ten sposób wspólnie – redaktorzy oraz Czytelnicy i Czytelniczki – możemy doprowadzić do sytuacji, w której konferencje poświęcone kannabinoidom w medycynie będą bezpłatne i dostępne dla wszystkich, niezależnie od zasobności portfela. To ważne, ponieważ w obliczu choroby wszyscy jesteśmy równi, a brak pieniędzy nie może stanowić przeszkody do zdobywania wiedzy o metodzie terapeutycznej, która każdemu z nas może być kiedyś pomocna.

Zapraszam do lektury i do współpracy!

– Paula Kmiecik, redaktor naczelna 

Co znajdę w numerze?

Nie zwlekaj

Zamów już dziś!

Zysk ze sprzedaży kwartalnika zostanie przekazany na poczet organizacji konferencji poświęconych medycznej marihuanie.

logo-02
MaxHemp-Divider-Green-110

Dołącz do grona kolporterów

MaxHemp_Divider_Dots

Skontaktuj się 

Translate »