Skip to content

Centrum Terapeutyczne Max Hemp
ul. Borowska 242
50-558 Wrocław

Zapraszamy
od poniedziałku do piątku
w godz. 9-17

MaxHemp-Divider-Green-110

Leczenie ran przewlekłych
w Centrum Terapeutycznym Max Hemp

MaxHemp_Divider_Dots

Leczenie ran, zwłaszcza leczenie rany przewlekłej, to złożony i wieloetapowy proces. Program kompleksowego leczenia ran w Centrum Terapeutycznym Max Hemp polega na odpowiednim zdiagnozowaniu przyczyn wystąpienia i niegojenia się rany, a w konsekwencji – na dobraniu i zastosowaniu skutecznych metod terapeutycznych, dostosowanych do możliwości i potrzeb pacjenta.

MaxHemp_Divider_Line-short
MaxHemp_Divider_Dot

Konsultacja wstępna

Pierwszym etapem programu kompleksowego leczenia ran jest konsultacja wstępna. Doświadczona pielęgniarka (sama lub w obecności lekarza) zapoznaje się z rodzajem rany oraz zbiera dokładny wywiad medyczny (dot. etiologii rany, dotychczasowego leczenia, stylu życia pacjenta i in.). Następnie rana jest poddawana oględzinom, po których osoba przeprowadzająca konsultację proponuje przebieg procesu terapeutycznego. Następnie następuje jej opracowanie.

Uwaga: konsultacja wstępna jest jednorazowa i zawsze poprzedza rozpoczęcie programu leczenia ran. Koszt konsultacji to 150 zł/ok. 90 min. Konsultacja wstępna zawiera w sobie koszt opracowania rany.

MaxHemp_Divider_Line-short

Opracowanie rany

Zabieg ma na celu oczyszczenie rany i stworzenie optymalnego środowiska do jej gojenia. Polega na usunięciu zanieczyszczeń (w tym tkanek martwiczych), odkażeniu (zmniejszenie ryzyka infekcji oraz poprawa efektywności dalszych zabiegów) oraz zabezpieczeniu rany. Jest to procedura, która odbywa się najczęściej w znieczuleniu miejscowym. W trakcie lub po oczyszczaniu, rana może krwawić.

Czas trwania zabiegu: ok. 20-40 min., w zależności od aktualnego stanu rany. Koszt od 100 zł.

MaxHemp_Divider_Line-short

Opatrywanie rany

Opatrunek to jeden z etapów opracowania rany podczas wizyty. Polega on na dobraniu odpowiedniego rodzaju opatrunku i prawidłowym założeniu go na ranę. W Centrum oferujemy najlepsze i najbardziej innowacyjne materiały do opatrywania ran dostępne na polskim i europejskim rynku, które posiadają poparcie wśród specjalistów leczenia ran przewlekłych.

Uwaga: Pacjent ma możliwość skorzystania z materiałów opatrunkowych będących na wyposażeniu gabinetu lub własnych opatrunków wykupionych na receptę (tzw. opatrunki refundowane).

MaxHemp_Divider_Line-short

Ozonoterapia

Metoda opierająca się na miejscowym stosowaniu ozonu w formie tzw. „buta ozonowego”. Polega na umieszczeniu kończyny w specjalnej folii, uszczelnieniu jej, a następnie podaniu mieszanki ozonowej przez specjalnie przeznaczone do tego celu dreny. Po napełnieniu folii ozonem, pacjent utrzymuje kończynę w mieszance przez ok. 30-40 min.
Ozon – podawany miejscowo na ranę – ma działanie przeciwdrobnoustrojowe, a także intensywnie dotlenia uszkodzone tkanki oraz przyspiesza proces gojenia się. Aby ozon miał szansę penetrować łożysko rany, powinna być ona oczyszczona (szczególnie z martwicy), dlatego w razie konieczności ranę należy przygotować do zabiegu ozonoterapii.

Liczba i częstotliwość zabiegów: ustalana jest indywidualnie i zależy od stanu rany. Na ogół zaleca się zastosowanie serii min. 10 zabiegów ozonoterapii. Uwaga: Na zlecenie lekarza pacjent może dodatkowo otrzymać dożylny wlew ozonowy.

MaxHemp_Divider_Line-short

Kompresjoterapia

Kompresjoterapia to złoty standard leczenia chorób żył kończyn dolnych – w szczególności owrzodzeń żylnych oraz niewydolności chłonnej (bez obecności rany). Metoda polega na zastosowaniu odpowiedniego ucisku na naczynia krwionośne i otaczające tkanki. Ucisk zapewnia specjalnie przystosowana do tego celu opaska (short stretch lub long stretch), zawsze dobierana do problemu pacjenta.
W czasie wizyty pacjent lub jego opiekun jest szczegółowo informowany w zakresie tego, w jaki sposób prawidłowo wykonać kompresję, jak długo utrzymywać opaskę oraz na co zwrócić szczególną uwagę, gdy pacjent pozostaje w domu.

Uwaga: nałożenie opaski kompresyjnej na kończynę dolną zawsze poprzedzone jest wykonaniem badania ABI (pomiaru tzw. wskaźnika kostka-ramię). Koszt zabiegu kompresjoterapii ustalany jest indywidualnie, w cenę zabiegu wliczone jest badanie ABI.

MaxHemp_Divider_Line-short

Badania diagnostyczne

W razie podejrzenia nadkażenia infekcją bakteryjną rany lub okolicy rany, na miejscu może zostać pobrany materiał na posiew bakteriologiczny (badanie mikrobiologiczne). Wyniki bakteryjnych posiewów z rany z reguły są dostępne w ciągu 48h od momentu przekazania próbki do laboratorium. W razie konieczności lekarz wdraża celowaną antybiotykoterapię w oparciu o wynik badania.

Cennik

MaxHemp_Divider_Dots

KONSULTACJA WSTĘPNA
150 zł/ ok. 90 min

OPRACOWANIE RANY
od 100 zł

OPATRYWANIE RANY
wycena indywidualna

KOMPRESJOTERAPIA
wycena indywidualna

OZONOTERAPIA – BUT OZONOWY
99 zł

DIAGNOSTYKA (np. posiew z rany)
wycena indywidualna (od 50 zł)

MaxHemp-Divider-Green-110

Poznaj odpowiedzi na najczęściej
zadawane pytania (FAQ)

MaxHemp_Divider_Dots
MaxHemp_Divider_Line-short

Rejestracja odbywa się od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00 pod numerem +48 71 307 10 10

Potrzebujesz wyleczyć trudno gojącą się ranę? Skontaktuj się z Recepcją

MaxHemp_Divider_Dots

Poprzez formularz kontaktowy

lub telefonicznie

MaxHemp_Blog

Zadzwoń: +48 71 307 10 10

 Od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 17.00 

Ważne informacje

  • Rejestracja odbywa się poprzez kontakt telefoniczny z Recepcją:
    +48 71 307 10 10 lub osobiście w Centrum Terapeutycznym Max Hemp, ul. Borowska 242, Wrocław.
  • W celu umówienia wizyty należy podać dane Pacjenta (imię, nazwisko) oraz numer kontaktowy.
  • Prowadzimy pełną dokumentację medyczną, dlatego wizyta w Centrum wiąże się z przekazaniem zgody na przetwarzanie danych osobowych. Nie wiesz jak poprawnie wypełnić dokument? Sprawdź >>tutaj<<
  • Jeśli nie możesz skorzystać z wizyty – zadbaj o to, aby ją odwołać: ktoś inny czeka na termin.
Translate »