
Leczenie ran przewlekłych
w Centrum Terapeutycznym Max Hemp

Leczenie ran, zwłaszcza leczenie rany przewlekłej, to złożony i wieloetapowy proces. Program kompleksowego leczenia ran w Centrum Terapeutycznym Max Hemp polega na odpowiednim zdiagnozowaniu przyczyn wystąpienia i niegojenia się rany, a w konsekwencji – na dobraniu i zastosowaniu skutecznych metod terapeutycznych, dostosowanych do możliwości i potrzeb pacjenta.


Konsultacja wstępna
Pierwszym etapem programu kompleksowego leczenia ran jest konsultacja wstępna. Doświadczona pielęgniarka (sama lub w obecności lekarza) zapoznaje się z rodzajem rany oraz zbiera dokładny wywiad medyczny (dot. etiologii rany, dotychczasowego leczenia, stylu życia pacjenta i in.). Następnie rana jest poddawana oględzinom, po których osoba przeprowadzająca konsultację proponuje przebieg procesu terapeutycznego. Następnie następuje jej opracowanie.
Uwaga: konsultacja wstępna jest jednorazowa i zawsze poprzedza rozpoczęcie programu leczenia ran. Koszt konsultacji to 150 zł/ok. 90 min. Konsultacja wstępna zawiera w sobie koszt opracowania rany.

Opracowanie rany
Zabieg ma na celu oczyszczenie rany i stworzenie optymalnego środowiska do jej gojenia. Polega na usunięciu zanieczyszczeń (w tym tkanek martwiczych), odkażeniu (zmniejszenie ryzyka infekcji oraz poprawa efektywności dalszych zabiegów) oraz zabezpieczeniu rany. Jest to procedura, która odbywa się najczęściej w znieczuleniu miejscowym. W trakcie lub po oczyszczaniu, rana może krwawić.
Czas trwania zabiegu: ok. 20-40 min., w zależności od aktualnego stanu rany. Koszt od 100 zł.

Opatrywanie rany
Opatrunek to jeden z etapów opracowania rany podczas wizyty. Polega on na dobraniu odpowiedniego rodzaju opatrunku i prawidłowym założeniu go na ranę. W Centrum oferujemy najlepsze i najbardziej innowacyjne materiały do opatrywania ran dostępne na polskim i europejskim rynku, które posiadają poparcie wśród specjalistów leczenia ran przewlekłych.
Uwaga: Pacjent ma możliwość skorzystania z materiałów opatrunkowych będących na wyposażeniu gabinetu lub własnych opatrunków wykupionych na receptę (tzw. opatrunki refundowane).

Ozonoterapia
Metoda opierająca się na miejscowym stosowaniu ozonu w formie tzw. „buta ozonowego”. Polega na umieszczeniu kończyny w specjalnej folii, uszczelnieniu jej, a następnie podaniu mieszanki ozonowej przez specjalnie przeznaczone do tego celu dreny. Po napełnieniu folii ozonem, pacjent utrzymuje kończynę w mieszance przez ok. 30-40 min.
Ozon – podawany miejscowo na ranę – ma działanie przeciwdrobnoustrojowe, a także intensywnie dotlenia uszkodzone tkanki oraz przyspiesza proces gojenia się. Aby ozon miał szansę penetrować łożysko rany, powinna być ona oczyszczona (szczególnie z martwicy), dlatego w razie konieczności ranę należy przygotować do zabiegu ozonoterapii.
Liczba i częstotliwość zabiegów: ustalana jest indywidualnie i zależy od stanu rany. Na ogół zaleca się zastosowanie serii min. 10 zabiegów ozonoterapii. Uwaga: Na zlecenie lekarza pacjent może dodatkowo otrzymać dożylny wlew ozonowy.

Kompresjoterapia
Kompresjoterapia to złoty standard leczenia chorób żył kończyn dolnych – w szczególności owrzodzeń żylnych oraz niewydolności chłonnej (bez obecności rany). Metoda polega na zastosowaniu odpowiedniego ucisku na naczynia krwionośne i otaczające tkanki. Ucisk zapewnia specjalnie przystosowana do tego celu opaska (short stretch lub long stretch), zawsze dobierana do problemu pacjenta.
W czasie wizyty pacjent lub jego opiekun jest szczegółowo informowany w zakresie tego, w jaki sposób prawidłowo wykonać kompresję, jak długo utrzymywać opaskę oraz na co zwrócić szczególną uwagę, gdy pacjent pozostaje w domu.
Uwaga: nałożenie opaski kompresyjnej na kończynę dolną zawsze poprzedzone jest wykonaniem badania ABI (pomiaru tzw. wskaźnika kostka-ramię). Koszt zabiegu kompresjoterapii ustalany jest indywidualnie, w cenę zabiegu wliczone jest badanie ABI.

Badania diagnostyczne
W razie podejrzenia nadkażenia infekcją bakteryjną rany lub okolicy rany, na miejscu może zostać pobrany materiał na posiew bakteriologiczny (badanie mikrobiologiczne). Wyniki bakteryjnych posiewów z rany z reguły są dostępne w ciągu 48h od momentu przekazania próbki do laboratorium. W razie konieczności lekarz wdraża celowaną antybiotykoterapię w oparciu o wynik badania.
Cennik

KONSULTACJA WSTĘPNA
150 zł/ ok. 90 min
OPRACOWANIE RANY
100 zł
OPATRYWANIE RANY
wycena indywidualna
KOMPRESJOTERAPIA
wycena indywidualna
OZONOTERAPIA – BUT OZONOWY
90 zł/45 min
DIAGNOSTYKA (np. posiew z rany)
wycena indywidualna (od 50 zł)

Poznaj odpowiedzi na najczęściej
zadawane pytania (FAQ)


Rejestracja odbywa się od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00 pod numerem +48 71 307 10 10
Potrzebujesz wyleczyć trudno gojącą się ranę? Skontaktuj się z Recepcją

Poprzez formularz kontaktowy
lub telefonicznie

Zadzwoń: +48 71 307 10 10
Od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 17.00
Ważne informacje
- Rejestracja odbywa się poprzez kontakt telefoniczny z Recepcją:
+48 71 307 10 10 lub osobiście w Centrum Terapeutycznym Max Hemp, ul. Borowska 242, Wrocław. - W celu umówienia wizyty należy podać dane Pacjenta (imię, nazwisko) oraz numer kontaktowy.
- Prowadzimy pełną dokumentację medyczną, dlatego wizyta w Centrum wiąże się z przekazaniem zgody na przetwarzanie danych osobowych. Nie wiesz jak poprawnie wypełnić dokument? Sprawdź >>tutaj<<.
- Jeśli nie możesz skorzystać z wizyty – zadbaj o to, aby ją odwołać: ktoś inny czeka na termin.