Skip to content

Centrum Terapeutyczne Max Hemp
ul. Borowska 242
50-558 Wrocław

Zapraszamy
od poniedziałku do piątku
w godz. 9-17

MaxHemp-Divider-Green-110

Ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym (PRP) 

PRPPlatelet Rich Plasma

MaxHemp_Divider_Dots

Osocze bogatopłytkowe (ang. PRP – Platelet Rich Plassma) to koncentrat płytek krwi zawieszonych w niewielkiej ilości osocza. Preparat pozyskuje się bezpośrednio z krwi pacjenta, której niewielka próbka (ok. 15 ml) poddawana jest obróbce w specjalnym systemie wirówkowym, a następnie wstrzyknięta w problemowe miejsce przez doświadczony personel medyczny. Ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym to bezbolesna i bezpieczna forma walki z bólem, urazami i zwyrodnieniami narządów ruchu.

MaxHemp_Divider_Line-short

Unikalny system podwójnej strzykawki Arthrex ACP oferuje rozwiązanie do sterylnej separacji krwi w celu wytworzenia autologicznego koncentratu osocza, wzbogaconego o płytki krwi i czynniki wzrostu. Osocze krwi pozyskane za pomocą systemu podwójnej strzykawki Arthrex ACP zawiera aż dwu- lub trzykrotnie zwiększone stężenie płytek krwi. Aktywowane płytki krwi uwalniają rozmaite białka, w tym czynniki wzrostu niezbędne w procesie leczenia różnych typów tkanek. Ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym to metoda ortobiologiczna, czyli związana z dziedziną medycyny skupiającej się na wykorzystywaniu i wzmacnianiu naturalnych zdolności autoregeneracyjnych organizmu.

Zrzut-ekranu-2020-05-18-o-14.22.46
MaxHemp_Divider_Line-short

Ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym to:

 • Narzędzie tzw. ortopedii regeneracyjnej oraz ortobiologii
 • Ratunek dla uszkodzonych ścięgien, tkanek i stawów
 • Skuteczne rozwiązania dla dolegliwości typu: łokieć tenisisty, ostroga piętowa, uszkodzenie chrząstki, uszkodzenie ścięgna Achillesa, dolegliwości bólowe narządów ruchu, choroby zwyrodnieniowe stawów, kontuzje sportowe i in.
 • Alternatywa dla leków przeciwzapalnych, przeciwbólowych i sterydowych wykorzystywanych w postępowaniu ortopedycznym
 • Skuteczne działanie przeciwbólowe pozbawione negatywnych efektów ubocznych
 • Znaczne przyspieszenie gojenia się ran
 • Bezpieczny zabieg – bez ryzyka wstąpienia reakcji uczuleniowej
MaxHemp-Divider-Green-110

Co należy wiedzieć przed zabiegiem ostrzykiwania osoczem bogatopłytkowym?

MaxHemp_Divider_Dots
 • Decyzję o wykonaniu zabiegu podejmuje lekarz w trakcie konsultacji ortopedycznej
 • Lekarz może wymagać wykonania badania USG
 • Bezpośrednio po wykonaniu zabiegu nie należy prowadzić samochodu
 • Wizyta kontrolna wskazana jest w ciągu 7-14 dni od zabiegu
 • Niektóre dolegliwości mogą wymagać wykonania cyklu terapeutycznego (określa lekarz). Ponowne wykonanie zabiegu odbywa się zwyczajowo w odstępach od 3 do 6 tygodni.
 • Przeciwskazania: choroby krwi, zespół wątrobowo-nerkowy, przewlekłe choroby wątroby, leczenie immunosupresyjne, nowotwór.
MaxHemp-Divider-Green-110

Ostrzykiwanie osoczem w Centrum Terapeutycznym Max Hemp – jak wygląda zabieg?

MaxHemp_Divider_Dots

Pierwszy etap terapii z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego (PRP) to konsultacja ortopedyczna. Wizyta u lek. Ryszarda Rygusa trwa do 60 minut. Lekarz na podstawie szczegółowego wywiadu oraz badania palpacyjnego kwalifikuje pacjenta do zabiegu. Jeśli to konieczne – lekarz zleci wykonanie dodatkowych badań tj. RTG z opisem lub rezonansu z opisem. USG narządu ruchu w cenie wizyty. Istnieje możliwość uzupełnienia konsultacji ortopedycznej o zabieg terapii manualnej lub igłoterapii.

Kolejnym etapem jest właściwy zabieg ostrzykiwania osoczem. Trwa on od 15 do 35 minut i polega na pobraniu niewielkiej ilości krwi pacjenta, umieszczeniu jej w specjalnej wirówce, która odseparuje i skoncentruje płytki krwi. Następnie przygotowany preparat zostanie podany w postaci iniekcji w bolesne lub wymagające regeneracji miejsce.

MaxHemp-Divider-Green-110

Osocze bogatopłytkowe – ciekawostki

MaxHemp_Divider_Dots
ostrzykiwanie osoczem PRP
 • Światowa czołówka sportowców jest leczona z urazów i schorzeń narządów ruchu metodą ostrzykiwania osoczem bogatopłytkowym
 • Klub piłkarski FC Barcelona na co dzień współpracuje z hiszpańską firmą, która zajmuje się leczeniem z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego
 • Wykorzystanie osocza bogatopłytkowego zostało uznane przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOL) za dozwoloną metodę terapeutyczną w przewlekłym zapaleniu ścięgien (powstałym w wyniku przeciążeń i/lub nadmiernego wysiłku)
MaxHemp-Divider-Green-110

Ostrzykiwanie osoczem – ile kosztuje?

MaxHemp_Divider_Dots

Konsultacja ortopedyczna – 200 zł/60 min.

Ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym1000 zł 800 zł PROMOCJA / zabieg lub 800 600 zł PROMOCJA (cena zabiegu przy serii min. 3 zabiegów)

Terapia manualna – 150 zł/sesja ok. 60 min.

Igłoterapia – 150 zł/sesja

MaxHemp-Divider-Green-110

Formularz kontaktowy

MaxHemp_Divider_Dots
Translate »