
FAQ
Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Medyczna marihuana
-
Medyczna marihuana to zwyczajowa nazwa suszu konopi indyjskich. Wśród pacjentów nazwa ta odnosi się jednak często do każdej formy konopi stosowanych do celów leczniczych – nie tylko do suszu konopi indyjskich dostępnych na receptę, ale również do ekstraktów z konopi siewnych, które są całkowicie legalne i nie wymagają recepty.
-
Trzeba postawić sprawę jasno: choć wykazuje liczne właściwości prozdrowotne i nie brak obiecujących doniesień o jej skuteczności terapeutycznej w różnych chorobach, marihuana nie jest panaceum.
Skuteczności terapii w oparciu o kannabinoidy dowodzą zarówno badania kliniczne z udziałem pacjentów, badania na liniach komórkowych, badania na zwierzętach, jak i doświadczenia samych lekarzy i pacjentów.
Udokumentowanych własności leczniczych konopi jest wciąż mniej niż realnych obserwacji pacjentów, ale wynika z nich m.in., że marihuana jest pomocna przy redukcji bólu, objawach spastyczności mięśni, redukcji nudności i wymiotów (zwłaszcza w przebiegu chemioterapii), a także pomaga zredukować ilość napadów padaczkowych. Być może zasadne jest, aby wprowadzić kannabinoidy do wspomagania leczenia Twojej choroby, ale w tym celu należy skontaktować się z lekarzem lub doświadczonym praktykiem terapii konopnej.
Zobacz, u jakiego specjalisty możesz odbyć wizytę lekarską (kliknij tutaj) lub poznaj naszych praktyków terapii konopnej (kliknij tutaj) i umów się na wizytę.
-
Susz konopi indyjskich, potocznie nazywany medyczną marihuaną, dostępny jest tylko z przepisu lekarza. Receptę może wypisać każdy lekarz z wyjątkiem lekarza weterynarii.
-
Potencjalnie: tak. W rzeczywistości jednak nie wszystkie apteki są wyposażone w medyczną marihuanę, aby móc ją wydać “od ręki”, ale w każdej aptece farmaceuta może zamówić susz, aby zrealizować receptę w ciągu kilku dni.
-
To zależy od tego, czy w danej aptece susz konopi indyjskich znajduje się na stanie. Jeśli tak – farmaceuta wyda lek od razu, jeśli nie – będzie musiał go zamówić.
-
Fitokannabinoidy to kannabinoidy pochodzące naturalnie z rośliny – najczęściej z kwiatostanów i ziela konopi, jednak związki te występują również w innych gatunkach, np. w jeżówce.
Fitokannabinoidy wykazują szereg właściwości prozdrowotnych i na całym świecie wykorzystywane są w celach medycznych i profilaktycznych.
Istnieje kilkaset fitokannabinoidów, jednak najpopularniejsze z nich to:
- kannabidiol (CBD)
- tetra-hydro-kannabinol (THC)
- kannabigerol (CBG)
- kwas kannabidiolowy (CBDA/CBD-a/CBDa)
- kwas kannabigerolowy (CBGA/CBG-a/CBGa)
- kannabinol (CBN)
- kannabichromen (CBC)
- kannabiwarin (THCV)
-
Tak, kannabinoidy pochodzenia roślinnego (fitokannabinoidy, naturalne kannabinoidy) są bardzo bezpieczne. Ewentualne skutki uboczne terapii są niegroźne dla zdrowia, w pełni odwracalne i krótkotrwałe. Nie istnieje żaden udokumentowany przypadek śmiertelnego przedawkowania fitokannabinoidów.
Niestety nie można tego powiedzieć o kannabinoidach syntetycznych. Te substancje, będące chemicznymi odpowiednikami substancji naturalnych, występują w popularnych i śmiercionośnych “dopalaczach”. Istnieje wiele udokumentowanych przypadków utraty zdrowia lub życia po zażyciu kannabinoidów syntetycznych.
-
Sposób stosowania suszu konopi indyjskich zawsze sugeruje lekarz, który ordynuje tę formę terapii. Istnieje wiele możliwości, jednak najpopularniejszą, najbardziej efektywną i najbardziej optymalną metodą jest waporyzacja.
Waporyzacja to metoda polegająca na odparowaniu substancji czynnych poprzez podgrzewanie suszu do odpowiedniej temperatury. Wdychane w ten sposób opary nie zawierają substancji smolistych (jak papierosy) i nie działają drażniąco na drogi oddechowe jak dym.
Z suszu można również przyrządzać napary, nalewki, maceraty, przetwory spożywcze (np. ciastka) i in., jednak każda z tych metod znacząco różni się od siebie i jest zdecydowanie mniej optymalna niż korzystanie z waporyzacji.
-
Możesz w tym celu skorzystać z rekomendacji producenta danego sprzętu do waporyzacji, filmów edukacyjnych na YouTube lub odbyć instruktaż korzystania z waporyzatora w trakcie bezpłatnej konsultacji w Punkcie Informacji Konopnej. Skontaktuj się z recepcją, aby umówić termin spotkania edukacyjnego z demonstracją sposobu działania urządzenia: +71 307 10 10.
-
Jak najbardziej. Można, a nawet warto to robić. Zawarte w suszu konopi indyjskich THC, może wywoływać u pacjentów stany, które nie są pożądane, związane z psychoaktywnością tej substancji. Wzbogacenie terapii o ekstrakty z konopi siewnych, o pełnym spektrum naturalnych fitokannabinoidów, pozwala zredukować psychoaktywne działanie THC, a także znacząco podnieść skuteczność terapii konopnej.

Centrum Terapeutyczne Max Hemp
-
Centrum Terapeutyczne Max Hemp znajduje się w lokalu przy ul. Borowskiej 242 we Wrocławiu, dokładnie naprzeciw szpitala.
-
Nasza nowa lokalizacja zapewnia dogodny dojazd z centrum oraz wielu dzielnic Wrocławia. Dojazd z dworca PKP oraz PKS zajmuje mniej niż 10 minut. Klienci przyjeżdżający własnym samochodem mogą zaparkować na płatnym parkingu na terenie Szpitala lub w bezpośredniej okolicy.
Samochodem
Należy kierować się w kierunku Uniewesyteckiego Szpitala Klinicznego UM we Wrocławiu. Rekomendujemy skorzystanie z parkingu płatnego pod Szpitalem, ul. Borowska 213.Uwaga: miejsce parkingowe przed lokalem dostępne jest tylko dla osób niepełnosprawnych.Autobusem
Linie nr 112, 113, 612 (przystanek „Borowska (Szpital)”) lub 145 (przystanek „Działkowa” + 5 min. pieszo)
-
Niestety nie. Jedyne miejsce parkingowe przed lokalem dostępne jest wyłącznie dla pacjentów z niepełnosprawnością, posiadających tzw. “niebieską kartę”.
Pozostałych pacjentów zachęcamy do parkowania w bezpośredniej okolicy Centrum lub na parkingu Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego UM, które znajduje się po drugiej stronie ulicy.
-
Ceny poszczególnych usług znajdują się bezpośrednio przy opisach usług, w zakładce Oferta.
-
W Centrum Terapeutycznym Max Hemp przyjmują lekarze różnych specjalności. Z ich sylwetkami można zapoznać się w zakładce Nasz Zespół.
Lekarze, z którymi współpracujemy, różnią się specjalizacją i stażem pracy, ale łączy ich wiele – przede wszystkim:
- wyjątkowe, holistyczne podejście do Pacjenta i procesu leczenia
- otwartość na różnorodne metody leczenia
- znajomość zagadnienia terapii opartej o konopie
Niezależnie od tego, czy skorzystasz z wizyty u neurologa, psychiatry czy stomatologa, każdy z nich posiada wiedzę, kompetencje oraz doświadczenie w prowadzeniu terapii opartej o kannabinoidy.
-
Przed pierwszą wizytą zapoznaj się z zakładką Pierwsza Wizyta
-
Wizyty lekarskie w Centrum Terapeutycznym Max Hemp trwają standardowo 60 minut – to dokładnie tyle, ile lekarz potrzebuje, aby zebrać gruntowny wywiad, wysłuchać uważnie problemu, z którym się zmagasz i móc zaproponować oraz wytłumaczyć proponowaną terapię.
Wyjątkiem są wizyty u dr Stobierskiej, które mogą potrwać nawet do 2 godzin.
-
Oczywiście! Przyjmujemy zarówno płatność gotówką, jak i kartą. Zapłać tak, jak Ci wygodnie.
-
Oczywiście.
Uwaga: od 1 stycznia 2020 nastąpiła zmiana w prawie, która umożliwia wystawianie faktur VAT na firmę tylko na podstawie paragonów z uwzględnionym numerem numeru NIP nabywcy.
-
W znacznej mierze tak. Pozostała nam do usunięcia jedna bariera architektoniczna – schody między holem, a recepcją. Wkrótce zamontujemy platformę, która pozwoli na swobodne wjechanie po schodach Pacjentom poruszającym się na wózku inwalidzkim.
-
Wizyty w ramach Punktu Informacji Konopnej są dostępne każdego dnia, od poniedziałku do piątku, w godz. 9.00 – 17.00.
Wizyty lekarskie dostępne są w zależności od grafików lekarzy, jednak w większości przypadków czas oczekiwania na wizytę nie przekracza 2 tygodni.
W celu zdobycia szczegółowych informacji dot. dostępności naszych lekarzy, zachęcamy do kontaktu z Recepcją: +48 71 307 10 10
-
Oczywiście. Pierwsza kopia dokumentacji dostępna jest bezpłatnie.
W celu uzyskania kopii dokumentacji należy wypełnić wniosek o udostępnienie dokumentacji medycznej dostępny do pobrania w zakładce “Do Pobrania”.

Punkt Informacji Konopnej
-
Punkt Informacji Konopnej to idea dzielenia się rzetelną wiedzą w zakresie możliwości terapeutycznych tkwiących w konopiach. To inicjatywa mająca na celu bezpłatne i niezobowiązujące dzielenie się wiedzą i doświadczeniem w zakresie medycznego potencjału konopi przez praktyków terapii konopnej.
-
Konsultantami w Punkcie Informacji Konopnej są doświadczeni praktycy terapii konopnej – często posiadający bogate doświadczenie własne lub dobrze ugruntowaną wiedzę.
-
Zapisy na bezpłatne spotkania w ramach Punktu Informacji Konopnej prowadzi Recepcja Centrum: +48 71 307 10 10
-
Poznasz podstawy, czyli jak na organizm wpływają konopie, w jakim mechanizmie działają, co to jest układ endokannabinoidowy, ale także poznasz wskazania do terapii, polecane sposoby podania, spodziewane efekty terapii i wiele innych. Spotkanie jest spotkaniem typowo informacyjnym.
-
Ze względu na szacunek do Pacjenta i poważanie problemu, z jakim się zmaga, a także ze względu na odpowiedzialność za proponowane przez nas terapie, preferujemy konsultacje bezpośrednie.
Istnieje jednak możliwość odbycia e-konsultacji przez internet, za pośrednictwem wideorozmowy. W celu umówienia e-konsultacji należy skontaktować się z Recepcją: +71 307 10 10.
-
Konsultacje w ramach Punktu Informacji Konopnej są bezpłatne.
-
Nie. Spotkanie w Punkcie Informacji Konopnej to spotkanie informacyjne, nie noszące znamion wizyty lekarskiej, a także często prowadzone nie przez lekarzy, a przez praktyków terapii konopnej.
Jeśli uważasz, że terapia oparta o konopie indyjskie może być w Twoim przypadku uzasadniona, skonsultuj się u lekarza w Centrum Terapeutycznym Max Hemp. Każdy lekarz w naszym Centrum, bez względu na specjalizację, ma wiedzę i doświadczenie pozwalające na prowadzenie terapii opartej o konopie indyjskie oraz prawo do wypisania recepty.
-
Nie ma takiej potrzeby. Spotkanie w Punkcie Informacji Konopnej to spotkanie informacyjne. Jeśli masz w swoim otoczeniu bliską i zaufaną osobę, która może pozyskać informacje w Twoim imieniu – nie musisz przyjeżdżać na konsultację osobiście.
W tym celu wystarczy, że wskazana przez Ciebie osoba przyjedzie do Centrum z wypełnioną i podpisaną przez Ciebie zgodą na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Wzór dokumentu dostępny jest w zakładce “Do pobrania”.
-
Konsultacje w Punkcie Informacji Konopnej odbywają się codziennie, od poniedziałku do piątku, w godz. 9.00 – 17.00. Nasi konsultanci dostępni są w tych godzinach, jednak aby mieć pewność, że w dogodnym dla Ciebie terminie będą w stanie się z Tobą spotkać, umów wizytę przez kontakt z Recepcją: +48 71 307 10 10